Belangrijkste punten
- CNC bewerkingskosten $15–200+ per onderdeel bij prototypehoeveelheden, afhankelijk van materiaal, complexiteit en toleranties. Eenvoudige aluminium beugels beginnen rond $15–30; complexe 5-assige titanium luchtvaartonderdelen kunnen $500 overschrijden.
- De zes kostendrijvers, gerangschikt naar impact: cyclustijd (30–50% van het totaal) → insteltijd (10–25%) → materiaal (10–20%) → nabewerking (5–15%) → inspectie (5–15%) → programmering (5–10%). Optimaliseer in die volgorde.
- Uurtarieven variëren van $15–35/uur (China) tot $75–150/uur (VS). Maar het uurtarief alleen is misleidend — een Chinese werkplaats met 2 ploegen kan een lager tarief offreren, maar een Amerikaanse werkplaats met snellere machines en betere gereedschappen kan winnen op cyclustijd voor complexe onderdelen.
- Hoeveelheid is de grootste kostenhefboom. Een onderdeel dat $85 kost bij aantal 1 daalt naar $22 bij aantal 100 en $8 bij aantal 1.000. Insteltijd en programmering worden afgeschreven; materiaal en cyclustijd domineren bij volume.
- Voor Amerikaanse kopers: landed kosten = onderdeelprijs + tarief (28–78%) + vracht. Een aluminium onderdeel van $50 uit China komt aan op ~$95 na tarief en verzending — nog steeds vaak 30–40% onder Amerikaans binnenlands. Niet-metalen onderdelen (28% tarief) bieden de sterkste waardepropositie.
- 1 opspanning: Basiskosten. Het onderdeel wordt één keer ingespannen. Enkelvoudig gedraaide onderdelen en eenvoudige 3-assige prismatische onderdelen vallen hieronder.
- 2–3 opspanningen: +40–80% boven de basiskosten. Elke extra opspanning vereist een nieuwe fixture of zachte bekken, gereedschap laden en werkverschuiving instellen — doorgaans 30–60 minuten geschoold werk.
- 4+ opspanningen: +100–200% boven de basiskosten. Vraag op dit punt aan uw werkplaats: “Kunnen we dit op een 5-assige machine doen met minder opspanningen?” Het hogere machinetarief kan worden gecompenseerd door het elimineren van opspanningen.
- 1–10 stuks (prototype): Je betaalt de volledige opspan- en programmeerkosten. Deze vaste kosten kunnen 40–60% van het totaal uitmaken. Een programmeervergoeding van $200 voor 5 stuks = $40/stuk alleen al aan programmeren. Bij 500 stuks = $0,40/stuk.
- 50–200 onderdelen (kleine productie): Instelling en programmering worden grotendeels afgeschreven. Cyclustijd en materiaal domineren. De stukprijs daalt 60–80% ten opzichte van de prototypeprijs.
- 500–5.000 onderdelen (productie): De opspanning is geoptimaliseerd (speciale zachte bekken, meerstuks-opspanningen). De cyclustijd is afgestemd. Materiaal wordt ingekocht tegen volumeprijzen. De stukprijs daalt nog eens 30–50%.
- 5.000+ onderdelen (groot volume): U nadert de ondergrens van materiaal + machinetijd. Verdere besparingen komen uit ontwerpoptimalisatie (verkorting van de cyclustijd) en materiaalinkoop — niet uit het afschrijven van vaste kosten, die per stuk al bijna nul zijn.
- Versoepel niet-kritieke toleranties. Elke ±0,01 mm op uw tekening is een kostenvermenigvuldiger. Loop maat voor maat na: welke moeten echt krap zijn? Wijzig de rest naar ±0,1 mm of laat ze aan de algemene tolerantienorm (ISO 2768-mK).
- Voeg inwendige hoekradii ≥ 1 mm toe. Scherpe binnenhoeken vereisen kleine freesjes die gemakkelijk breken en veel passes nodig hebben. Een radius van 1 mm laat een standaard Ø2 mm freesje de hoek in één pass frezen. De cyclustijd daalt met 20–40% bij onderdelen met veel uitsparingen.
- Verminder omstellingen door kenmerken naar één of twee vlakken te richten. Als u gaten op 5 vlakken van een onderdeel hebt, vraag dan: kunnen sommige daarvan worden verplaatst naar een vlak dat al kenmerken heeft? Elke geëlimineerde omstelling bespaart 30–60 minuten arbeid.
- Kies materialen met goede verspanbaarheid. 303 roestvrij staal in plaats van 304. 6061-T6 in plaats van 7075. C360 messing in plaats van C260. Het verspaningsverschil is 20–50% snellere cyclustijd met langere standtijd.
- Vermijd diepe pockets met kleine hoekradii. Een pocket van 50 mm diep met R1 mm hoeken vereist een frees met lange reach van Ø2 mm die doorbuigt, trilt en langzaam moet bewegen. Vergroot de hoekradius naar R3 mm (Ø6 mm gereedschap) of verklein de pocketdiepte. De cyclustijd kan met 50% of meer dalen.
- CNC bewerkingsdienst — 3/4/5-assig frezen, draaien & Swiss, transparante prijzen met uitsplitsing van landed cost
- Plaatwerkfabricage — lasersnijden, buigen & lassen voor complete assemblages
- CNC Bewerkte onderdelen: complete gids — materialen, toleranties, oppervlakteafwerkingen & proceskeuze
- Waarom Amerikaanse bedrijven CNC onderdelen uit China betrekken — tariefstructuur, de-minimis & case studies over landed cost
- Maatwerk versus standaard CNC bewerking — wanneer u een maatwerkwerkplaats gebruikt versus een onlineplatform
Landed-kosten en tariefoverwegingen
Voor internationale kopers is de geoffreerde onderdeelprijs slechts een deel van het totaal. Tarieven, vracht en douaneafhandeling kunnen 28–78% toevoegen aan uw uiteindelijke kosten. Deze factoren vooraf begrijpen helpt u nauwkeurig te budgetteren en verrassingen bij levering te vermijden.
Inleiding: Waarom “Hoeveel?” de verkeerde eerste vraag is
Elke dag ontvangen machinewerkplaatsen RFQs die bestaan uit een STEP-bestand en één regel: “Hoeveel?” Het antwoord hangt af van ten minste zes variabelen — en het verschil tussen een geoptimaliseerd en een niet-geoptimaliseerd ontwerp kan 3× zijn voor hetzelfde onderdeel. Deze gids legt precies uit wat de kosten bepaalt van CNC bewerkingskosten, geeft u realistische prijsranges voor gangbare onderdeeltypen en laat u zien hoe u uw offerte met 20–40% kunt verlagen nog voordat u de RFQ verstuurt.
Wij schrijven dit als een custom CNC-werkplaats die dagelijks onderdelen offreert. De cijfers hier zijn echt, niet theoretisch. Ze komen uit daadwerkelijke productiedata voor aluminium, staal, roestvrij staal en kunststof onderdelen in hoeveelheden van 1 tot 10.000.
| Typische CNC bewerkingskostenranges (per onderdeel, 6061 aluminium) | Aantal 1 | Aantal 10 | Aantal 100 | Aantal 1.000 |
|---|---|---|---|---|
| Eenvoudige beugel (1 opspanning, ±0,1 mm) | $45â85 | $18â35 | $8â18 | $4â9 |
| Matig huis (2–3 opspanningen, ±0,05 mm) | $85â180 | $35â75 | $18â40 | $10â22 |
| Complex spruitstuk (4+ opspanningen, nauwe boringen) | $180â400 | $75â180 | $40â95 | $22â55 |
| 5-assige waaier (één opspanning, gevormde oppervlakken) | $350â800 | $150â350 | $80â200 | $50â120 |
Opmerking: Deze prijsranges gelden voor onderdelen die in China worden bewerkt. Amerikaanse binnenlandse prijzen zijn doorgaans 2–3× hoger bij prototypehoeveelheden en 1,5–2× bij productiehoeveelheden. Tel de invoerrechten erbij op voor een vergelijking van de landed cost (zie onderstaande sectie).
Kostendrijver #1: Cyclustijd (30–50% van het totaal)
Cyclustijd — de minuten die de machine daadwerkelijk snijdt — is de grootste afzonderlijke kostencomponent. Deze wordt bepaald door bewerkbaarheid van het materiaal en complexiteit van de kenmerken:
| Materiaal | Relatieve bewerkbaarheid | Snijsnelheid (SFM) | Cyclustijd versus 6061 Al |
|---|---|---|---|
| 6061-T6 Aluminium | 100% (basislijn) | 600â1,200 | 1× (snelste) |
| Messing C360 | 100% | 400â800 | ~1.2Ã |
| Zacht staal 1018 | 70% | 250â400 | ~1.5Ã |
| 304 Roestvrij staal | 45% | 150â250 | ~2.5Ã |
| 316L Roestvrij staal | 40% | 120â200 | ~3Ã |
| Titanium Grade 5 | 20% | 60â120 | ~5Ã |
| PEEK | 50% | 200â400 | ~2× (maar geen tariefboete) |
Praktische impact: Overschakelen van 316L roestvrij staal naar 6061 aluminium verlaagt het bewerkingsdeel van uw kosten met ongeveer 60%. Als uw toepassing aluminium kan verdragen (met anodiseren voor corrosie), stapelen de materiaal- en cyclustijdbesparingen zich dramatisch op. Als u roestvrij staal nodig hebt, kost 303 (vrij bewerkbaar) ongeveer 20% minder om te bewerken dan 304 — vraag uw werkplaats of het aan de corrosie-eis voldoet.
Beste voor lage cyclustijd: 6061-T6 aluminium, messing C360, Delrin — materialen die snel snijden en vergevingsgezind zijn voor gereedschapsslijtage.
Vermijd wanneer: Titanium specificeren voor niet-luchtvaartonderdelen — 5× langzamer dan aluminium en 4× duurder ruwmateriaal. Tenzij gewicht of biocompatibiliteit niet onderhandelbaar is, zoek een alternatief.
Kostendrijver #2: Insteltijd (10–25% van totaal)
Elke keer dat het onderdeel uit de machine wordt gehaald en opnieuw wordt opgespannen om een nieuw vlak te bewerken, betaalt u voor de instelling. Een onderdeel dat in één opspanning wordt bewerkt (alle kenmerken toegankelijk vanuit één richting) kost aanzienlijk minder dan hetzelfde onderdeel dat vier opspanningen vereist. Dit is waarom 5-assig CNC bewerken — ondanks een hoger uurtarief — kan goedkoper zijn voor complexe onderdelen: het bewerkt meerdere vlakken in één opspanning, waardoor 2–3 herklemmingen worden geëlimineerd.
Instelkosten per proces:
Best voor lage instelkosten: Ontwerp onderdelen zo dat alle kritieke kenmerken bereikbaar zijn vanuit één of twee richtingen. Overweeg voor onderdelen met meerdere zijden 5-assig om opspanningen te verminderen.
Vermijd wanneer: Uw ontwerp heeft nauwkeurigheidstoleranties op 6 vlakken van een kubus — elk vlak vereist zijn eigen opspanning, en de tolerantieopstapeling tussen opspanningen vermenigvuldigt het risico op uitval. Herontwerp of accepteer de kosten.
Kostendrijver #3: Materiaal (10–20% van het totaal)
De kosten van grondmateriaal variëren sterk — van ~$4/kg voor zacht staal tot ~$80–120/kg voor PEEK. Maar materiaalkosten zijn slechts een deel van het verhaal. De materiaalkeuze beïnvloedt ook de cyclustijd (zie hierboven), gereedschapslijtage (roestvrij staal slijt freesbits 3× sneller dan aluminium) en — voor Amerikaanse importeurs — het tarief:
| Materiaal | Grondstofkosten/kg | Bewerkbaarheid | Amerikaans tarief (uit China) | Landedkostenfactor |
|---|---|---|---|---|
| 6061 Aluminium | $4â6 | âââââ | 78% | 1,8× onderdeelprijs |
| 1018 Koolstofstaal | $3â5 | ââââ | 78% | 1.8Ã |
| 304 Roestvrij staal | $6â8 | âââ | 78% | 1.8Ã |
| 316L Roestvrij staal | $8â12 | âââ | 78% | 1.8Ã |
| Messing C360 | $8â12 | âââââ | 53% | 1.5Ã |
| Titanium Grade 5 | $40â60 | â | 78% | 1.8Ã |
| PEEK | $80â120 | âââ | 28% | 1.3Ã |
| Delrin (POM) | $6â10 | âââââ | 28% | 1.3Ã |
De tariefasymmetrie is reëel: Een aluminium onderdeel van $50 komt aan land op ~$95 (onderdeel + $39 tarief + $6 vracht). Een Delrin onderdeel van $50 komt aan land op ~$70 (onderdeel + $14 tarief + $6 vracht). Als Delrin aan uw functionele eisen voldoet, is het verschil van 50% in landedkosten onmogelijk te negeren.
Kostendrijver #4: Toleranties — De Precisiebelasting
Elke afmeting met een tolerantie van ±0,01 mm kost meer dan een tolerantie van ±0,1 mm. De kostencurve is niet lineair — hij springt bij specifieke drempels:
| Tolerantie | Kostenvermenigvuldiger | Wat verandert | Voorbeeld |
|---|---|---|---|
| ±0,10 mm | 1× (basislijn) | Standaard verspaning — elke werkplaats kan dit aan | Doorgangsgaten, beugelomtrekken |
| ±0,05 mm | 1.2â1.5Ã | Lagere aanvoersnelheden, frequentere gereedschapswissels | Lagerboringen, positioneringskenmerken |
| ±0,02 mm | 1.5â2.5Ã | Temperatuurgecontroleerde inspectie, speciale opspanning | Penpassgaten, afdichtingsoppervlakken |
| ±0,01 mm | 2â3Ã | Nabewerking (slijpen/honen/ruimen), CMM-inspectie | Lagerassen, ventielzittingen |
| ±0,005 mm | 5â10Ã | Gespecialiseerd slijpen, klimaatgecontroleerde omgeving, 100% inspectie | Luchtvaartkritisch, optische montages |
De vuistregel voor toleranties: Vraag je bij elke nauwe tolerantie op je tekening af: “Wat gebeurt er als dit ±0,1 mm is?” Als het antwoord “het werkt nog steeds” is, verwijder dan de nauwe tolerantie. Eén onnodige ±0,01 mm-specificatie kan $10–30 per onderdeel toevoegen. Tien ervan kunnen je offerte verdubbelen.
Kostendrijver #5: Hoeveelheid — De leercurve en de amortisatie van de opspanning
Hoeveelheid is de krachtigste kostenhefboom in CNC verspaning — en de relatie is niet lineair:
Het beste voor kwantumkortingen: Bestel 100+ onderdelen. De afschrijvingskloof voor instelling/programmering ligt tussen 50–100 onderdelen — daaronder domineren de vaste kosten. Daarboven betaalt u voor materiaal en machinetijd.
Vermijd wanneer: U 5.000 identieke onderdelen bestelt bij een werkplaats die is geoptimaliseerd voor prototypes. Een productiewerkplaats met meerstuks-opspanningen en geautomatiseerde belading offreert 30–50% minder dan een prototypewerkplaats — zelfs bij hetzelfde uurtarief.
Kostenfactor #6: Oppervlakteafwerkingen en nabewerking
Elk proces dat plaatsvindt nadat het onderdeel van de machine komt, voegt kosten toe. Sommige zijn essentieel (ontbramen). Sommige zijn cosmetisch. Sommige zijn beide. Ken het verschil:
| Afwerking | Kostenimpact | Impact op doorlooptijd | Wanneer te gebruiken |
|---|---|---|---|
| Zoals bewerkt + ontbramen | $ (basislijn) | 0 dagen | Interne onderdelen, verborgen oppervlakken, functionele prototypes |
| Parelstralen | +$2–5/onderdeel | +1 dag | Cosmetische matte afwerking op aluminium of roestvrij staal |
| Anodiseren Type II (helder/zwart) | +$3–8/onderdeel | +3–5 dagen | Corrosiebescherming voor aluminium + kleur |
| Anodiseren Type III (hardcoat) | +$8–20/onderdeel | +5–7 dagen | Slijtvlakken van aluminium (50–70 HRC oppervlak) |
| Poedercoaten | +$5–15/onderdeel | +3–5 dagen | Duurzame kleurafwerking voor staal/aluminium |
| Passiveren | +$1–3/onderdeel | +1 dag | Roestvrij staal — altijd specificeren na bewerking |
| Chemisch vernikkelen | +$8–25/onderdeel | +3–5 dagen | Staal — uniforme corrosiebescherming, geen diktevariatie |
De vergelijking voor de landed cost van de Amerikaanse koper
Als u inkoopt CNC bewerking uit China, dan is de geoffreerde onderdeelprijs slechts het uitgangspunt. Uw werkelijke kosten zijn:
Landed Cost = (onderdeelprijs × [1 + tariefpercentage]) + vracht + douane-expediteurskosten
Uitgewerkt voorbeeld voor een aluminium beugel van $50, aantal 100, per luchtvracht verzonden vanuit China:
| Regelpost | Per onderdeel | Totaal (100 onderdelen) |
|---|---|---|
| Onderdeelprijs (geoffreerd) | $50.00 | $5,000 |
| Section 301-tarief (25%) | $12.50 | $1,250 |
| Section 232-aluminiumtarief (50%) | $25.00 | $2,500 |
| Basisheffing (3%) | $1.50 | $150 |
| Luchtvracht (DHL, 3–5 dagen) | $5.00 | $500 |
| Douane-expediteurskosten | $1.50 | $150 |
| Landed cost | $95.50 | $9,550 |
Vergelijk nu met Amerikaanse binnenlandse offertes: dezelfde beugel van een Amerikaanse werkplaats kost doorgaans $85–150 per stuk. De Chinese landed cost van $95,50 ligt aan de onderkant van dat bereik. Voor een order van 100 stuks bedraagt de besparing $0–5.500 — reëel maar niet baanbrekend. De tariefberekening verkleint de kloof aanzienlijk bij metalen onderdelen. Voor een gedetailleerde vergelijking van custom werkplaatsen versus platforms, zie onze custom versus standaard CNC bewerking analyse.
Maar stap over op Delrin (kunststof): De Chinese offerte is vergelijkbaar (~$45, kunststof wordt zelfs sneller bewerkt dan aluminium). Het tarief daalt naar 28% ($12,60). Landed cost = ~$64 per stuk. Amerikaans binnenlands voor Delrin CNC: $75–120 per stuk. Nu bedraagt de besparing $1.100–5.600 op 100 stuks — en de kloof wordt groter bij grotere aantallen.
Beste keuze voor landed cost: Niet-metalen CNC onderdelen (Delrin, PEEK, nylon) — 28% tarief. Aluminium en stalen onderdelen blijven concurrerend, maar met een kleinere marge na 78% tarief.
Vermijden wanneer: Hoogwaardige aluminium onderdelen waarbij het tarief alleen al ($39 op $50) het grootste deel van het Chinese kostenvoordeel tenietdoet. Vergelijk met Amerikaanse binnenlandse of Mexicaanse (USMCA-tariefvrij) alternatieven.
Hoe u uw offerte verlaagt voordat u de RFQ verstuurt
Vijf DFM-optimalisaties die de CNC bewerkingskosten met 20–40% verlagen — toegepast voordat de werkplaats ooit uw tekening ziet:
Conclusie: Het goedkoopste onderdeel is het onderdeel dat voor het proces is ontworpen
CNC bewerkingskosten zijn niet mysterieus. Het is de som van materiaal, machinetijd, omstelarbeid en nabewerking — allemaal bepaald door ontwerpbeslissingen die zijn genomen voordat de RFQ wordt verzonden. Een onderdeel dat is geoptimaliseerd voor maakbaarheid kost de helft van een niet-geoptimaliseerd onderdeel, zelfs bij dezelfde werkplaats op dezelfde machine. Het beste moment om kosten te verlagen is niet tijdens de onderhandeling met de leverancier. Het is tijdens het ontwerp. Doorloop de vijf DFM-optimalisaties hierboven. Verstuur dan de RFQ. De offerte die terugkomt weerspiegelt het engineeringwerk dat u erin hebt gestopt — niet het engineeringwerk dat u hebt weggelaten.
Wilt u een nauwkeurige CNC bewerkingskostenschatting? Stuur ons uw tekening
BravoFabs biedt CNC bewerking met transparante kostenopbouw — onderdeelprijs, tariefschatting en vracht — zodat u de landed cost direct kunt vergelijken met uw binnenlandse leverancier. Elke offerte bevat een gratis DFM-review die kostenbesparingsmogelijkheden identificeert voordat de productie begint., 50+ machines, US-vriendelijke technische ondersteuning. Eerste bestelling onder $800 wordt tariefvrij verzonden.
🔗 Gerelateerde productiediensten en artikelen
Ontdek gerelateerde productiediensten
Precisie-CNC frezen, draaien & 5-assig bewerken.
Veelgestelde vragen over de kosten van CNC bewerking
Hoeveel kost een CNC bewerkt onderdeel?
Bij prototypehoeveelheden ligt het bereik ruwweg op $15–200+ per onderdeel. Eenvoudige aluminium beugels beginnen rond $15–30, terwijl complexe vijfassige titanium luchtvaartonderdelen meer dan $500 kunnen kosten. De spreiding komt door materiaal, cyclustijd, tolerantie en afwerking, niet alleen door het uurtarief.
Welke kostenfactoren wegen het zwaarst?
De cyclustijd is goed voor 30â50% van de totale kosten, de insteltijd voor 10â25%, het materiaal voor 10â20%, de nabewerking voor 5â15%, de inspectie voor 5â15% en het programmeren voor 5â10%. Optimaliseren in die volgorde â eerst de geometrie, dan het aantal instellingen, dan het materiaal â levert de grootste besparingen op.
Waarom is het vergelijken van uurtarieven misleidend?
Tarieven lopen van $15â35 per uur in China tot $75â150 per uur in de VS, maar een lager tarief op een langzamere machine met zwakkere gereedschappen kan meer kosten dan een hoger tarief met een snelle spindel en moderne CAM. Vergelijk de geoffreerde prijs en cyclustijd voor het daadwerkelijke onderdeel, niet het uurtarief van het bedrijf.
Hoe verandert de orderhoeveelheid de prijs?
Instellen en programmeren zijn vaste kosten, dus ze worden over de batch afgeschreven. Een onderdeel dat bij een hoeveelheid van één ongeveer $85 kost, daalt doorgaans tot ongeveer $22 bij een hoeveelheid van 100 en tot rond $8 bij een hoeveelheid van 1.000, waarna materiaal en cyclustijd de prijs domineren.
Wat heb je nodig om nauwkeurig te offreren?
Een STEP-bestand plus een 2D-tekening met kritieke afmetingen, toleranties en GD&T, de exacte materiaalkwaliteit, aantallen en staffelkortingen, de vereiste afwerking, inspectie- of documentatievereisten en de beoogde levertijd. DFM-feedback moet binnenkomen voordat het snijden begint, niet nadat de eerste onderdelen de inspectie niet doorstaan.
Ontdek gerelateerde productiediensten
Precisie CNC milling, turning & 5-axis bewerking.
Lasersnijden, Buigen, Lassen & assembly.