Belangrijkste punten
- CNC bewerkte onderdelen zijn componenten die worden vervaardigd met computergestuurde snijgereedschappen — frezen, draaien, boren en slijpen — uit massief metaal of kunststof. Ze worden gebruikt in elke industrie, van luchtvaart tot medische apparatuur.
- De zes factoren die de kosten van een onderdeel bepalen: materiaal, complexiteit (aantal opspanningen), tolerantie-eisen, oppervlakteafwerking, bestelhoeveelheid en — voor Amerikaanse kopers — tariefclassificatie (28–78% op in China vervaardigde metalen onderdelen).
- Materiaalkeuze bepaalt alles. 6061-T6 aluminium is met 80% het werkpaard. 316 roestvrij staal voor corrosiebestendigheid. 7075 voor sterkte. PEEK en Delrin voor hoogwaardige kunststoffen. Elke keuze beïnvloedt de bewerkbaarheid, de kosten en het tarief anders.
- Toleranties volgen een duidelijke kostencurve: ±0,1 mm is standaard en goedkoop. ±0,05 mm kost ~20% meer. ±0,01 mm vereist een tweede bewerking en kost 2–3×. Specificeer alleen krappe toleranties waar functioneel noodzakelijk.
- Amerikaanse kopers betalen 28–78% tarief op Chinese CNC onderdelen afhankelijk van het materiaal (Section 301 + Section 232). Kunststof- en composietonderdelen dragen de laagste tarieflast. Vergelijk altijd de landed cost — onderdeelprijs + tarief + vracht — niet alleen de onderdeelprijs.
Inleiding: Wat is precies een CNC bewerkt onderdeel?
A CNC bewerkt onderdeel begint als een massief blok metaal of kunststof â een zogenaamd blok of uitgangsmateriaal â en wordt gevormd door computergestuurde snijgereedschappen die materiaal laag voor laag verwijderen. Anders dan bij gieten (gesmolten metaal in een mal gieten) of stansen (plaatmetaal in vorm persen), is CNC verspaning een subtractief proces: het snijdt alles weg wat niet het eindproduct is. Dit geeft het twee fundamentele voordelen: precisie (toleranties tot ±0,005 mm) en materiaalflexibiliteit (elk bewerkbaar metaal, kunststof of composiet, in elke hoeveelheid van 1 tot 100.000).
Deze gids behandelt alles wat een inkoopingenieur of hardware-inkoper moet weten over het bestellen van CNC bewerkte onderdelen â van het begrijpen van de kernprocessen en materiaalopties tot het specificeren van toleranties, het kiezen van afwerkingen, het schatten van kosten en het omgaan met Amerikaanse importtarieven. Of u nu 10 prototype-beugels of 10.000 productiebehuizingen bestelt, de regels zijn hetzelfde. Alleen de economie verandert.
| CNC Bewerkte onderdelen in één oogopslag | Mogelijkheid | Typisch bereik |
|---|---|---|
| Onderdeelgrootte | Van ringen van 2 mm tot frames van 2.000 mm | Meest voorkomend: 10–500 mm |
| Standaardtolerantie | ±0,1 mm voor algemene kenmerken | ±0,05 mm met zorg; ±0,01 mm met secundaire bewerkingen |
| Materiaalen | Aluminium, staal, roestvrij staal, titanium, messing, koper, kunststoffen (PEEK, Delrin, nylon, PTFE) | 6061-T6 Al en 304/316 RVS = 70% van de bestellingen |
| Bestelhoeveelheid | 1 tot 100.000+ onderdelen | Prototype: 1–10; productie: 100–5.000 |
| Levertijd | 5–15 dagen prototype; 2–4 weken productie | +3–5 dagen lucht / 25–35 dagen zee vanuit China |
| Amerikaans tarief (herkomst China) | 28% kunststof / 53% messing, koper / 78% aluminium, staal | Section 301 (25%) + Section 232 (25–50%) |
Onderdeeltypen: wat kan een CNC-machine eigenlijk maken?
Niet elke geometrie is CNC-vriendelijk. Begrijpen welke onderdelen geschikt zijn voor welk proces is de eerste stap naar een produceerbaar ontwerp.
Gedraaide onderdelen (CNC draaibank)
Het werkstuk roteert terwijl een stilstaand snijgereedschap materiaal verwijdert. Het meest geschikt voor cilindrische onderdelen: assen, pennen, bussen, afstandhouders, draadeinden, ventielbehuizingen en elk onderdeel met rotatiesymmetrie. CNC draaibanken leveren uitstekende oppervlakteafwerkingen (Ra 0,8 µm standaard) en houden nauwe diametrale toleranties aan (±0,01 mm). Aangedreven gereedschap op moderne draaibanken kan gefreesde kenmerken toevoegen â vlakken, dwarsgaten, spiebanen â zonder een tweede opspanning.
Gefreesde onderdelen (3-assige CNC freesmachine)
Het snijgereedschap roteert en beweegt in X, Y en Z terwijl het werkstuk vaststaat. Het meest geschikt voor prismatische onderdelen met vlakke vlakken, uitsparingen, sleuven en gaten: beugels, behuizingen, spruitstukken, koellichamen, montageplaten. 3-assig is het meest voorkomende en kosteneffectiefste CNC-proces. Onderdelen met kenmerken op meerdere vlakken vereisen herpositionering â elke opspanning verhoogt de kosten.
5-assige complexe onderdelen
Het snijgereedschap nadert het werkstuk vanuit elke hoek en bewerkt meerdere vlakken in één opspanning. Het beste voor complexe geometrie: waaierwielen, turbinebladen, orthopedische implantaten, structurele beugels voor de luchtvaart. 5-assig bewerken elimineert opspanfouten tussen opspanningen en kan geometrieën produceren die onmogelijk zijn op 3-assig â ondersnijdingen, samengestelde hoeken, gevormde oppervlakken. De keerzijde: een hoger machinetarief ($80â150/uur versus $40â80/uur voor 3-assig).
Swiss-type onderdelen (draaibank met schuivende hoofdspil)
Ontworpen voor kleine, lange, slanke onderdelen: medische schroeven, horlogeonderdelen, connectorpennen, elektronische contacten. Het staafmateriaal schuift door een geleidebus terwijl gereedschappen dicht bij de bus snijden â waardoor doorbuiging tot een minimum wordt beperkt. Swiss-machines houden ±0,005 mm aan op diameters onder 3 mm en kunnen frezen, boren en schroefdraad snijden in één cyclus. Ideaal voor onderdelen onder 32 mm diameter met lengte-diameterverhoudingen tot 5:1.
| Proceskeuzegids | Het beste voor | Typische tolerantie | Relatieve kosten |
|---|---|---|---|
| CNC Draaien | Assen, pennen, bussen, fittingen | ±0,01 mm (diameter) | $ (laagste) |
| 3-assig frezen | Beugels, platen, behuizingen, spruitstukken | ±0,05â0,10 mm | $$ (gemiddeld) |
| 5-assig frezen | Waaieren, bladen, complexe luchtvaartonderdelen | ±0,05 mm | $$$ (hoog) |
| Zwitsers draaien | Micro-onderdelen, medische schroeven, connectoren | ±0,005 mm | $$ (gemiddeld-hoog) |
Materiaalkeuze: de basis van elk CNC onderdeel
Materiaalkeuze is de grootste hefboom voor onderdeelprestaties en -kosten. Een beugel van 7075-T6 aluminium kost 40% meer dan 6061-T6 maar is twee keer zo sterk. Een medisch implantaat van 316L roestvrij staal kost 3× meer dan 304 maar is bestand tegen corrosie door lichaamsvloeistoffen. Begrijp de afwegingen voordat u specificeert.
| Materiaal | Belangrijkste eigenschappen | Bewerkbaarheid | Typische toepassingen | Amerikaans tarief |
|---|---|---|---|---|
| 6061-T6 Aluminium | Goede sterkte, uitstekende corrosiebestendigheid, lasbaar, goed te anodiseren | ⭐⭐⭐⭐⭐ Uitstekend | Beugels, behuizingen, koellichamen, algemene constructiedoeleinden | 78% |
| 7075-T6 Aluminium | Sterkte vergelijkbaar met zacht staal, minder corrosiebestendig dan 6061 | ⭐⭐⭐⭐ Goed | Luchtvaartconstructies, fietsonderdelen, hoogbelaste onderdelen | 78% |
| 304 Roestvrij staal | Uitstekende corrosiebestendigheid, goede vervormbaarheid, niet-magnetisch | ⭐⭐⭐ Redelijk | Voedselverwerkingsapparatuur, chemische tanks, architectuur | 78% |
| 316L Roestvrij staal | Superieure corrosiebestendigheid (chloride/putcorrosie), laag koolstofgehalte voor lassen, biocompatibel | âââ Redelijk | Maritieme beslagdelen, medische implantaten, farmaceutische apparatuur | 78% |
| Koolstofstaal (1018/A36) | Lage kosten, goede bewerkbaarheid, magnetisch, vereist coating voor corrosiebescherming | ââââ Goed | Assen, afstandhouders, hulpstukken, algemene goedkope constructies | 78% |
| Messing (C360) | Uitstekende bewerkbaarheid (100% beoordeling), goede corrosiebestendigheid, decoratief | âââââ Uitstekend | Fittingen, kleppen, elektrische contacten, decoratieve beslagdelen | 53% |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Hoogste sterkte-gewichtsverhouding, biocompatibel, extreme corrosiebestendigheid | â Slecht | Luchtvaartbevestigingsmiddelen, medische implantaten, racecomponenten | 78% |
| PEEK | Hogetemperatuur-thermoplast (250°C continu), chemisch bestendig, radiolucent | âââ Redelijk | Medische instrumenten, halfgeleideronderdelen, ruimtevaartafdichtingen | 28% |
| Delrin (POM) | Lage wrijving, uitstekende dimensionale stabiliteit, goede bewerkbaarheid | âââââ Uitstekend | Tandwielen, lagers, bussen, transportbandcomponenten | 28% |
Beste keuze voor kostenefficiëntie: 6061-T6 aluminium of Delrin (POM) â beide zijn snel te bewerken, breed verkrijgbaar en hebben de laagste grondstofkosten.
Vermijd wanneer: Het specificeren van titanium voor niet-ruimtevaarttoepassingen â de materiaalkosten zijn 10Ã die van aluminium en de bewerkingstijd is 4â5Ã langer. Tenzij gewicht of biocompatibiliteit de primaire eis is, is er bijna altijd een goedkoper alternatief.
Toleranties: Hoe nauw is nauw genoeg?
Elke afmeting op een tekening zonder specifieke tolerantieaanduiding valt onder de algemene tolerantienorm â doorgaans ISO 2768-mK of ASME Y14.5. Afmetingen met expliciete toleranties gaan voor op de algemene norm. De kunst van kosteneffectief CNC ontwerpen is het toekennen van nauwe toleranties alleen waar ze ertoe doen.
| Tolerantieklasse | Bereik | Kostenimpact | Wanneer te gebruiken |
|---|---|---|---|
| Standaard | ±0,10 mm (±0,004″) | Basislijn | Doorgaande gaten, niet-pasVerstuure oppervlakken, algemene kenmerken |
| Precisie | ±0,05 mm (±0,002″) | +20â50% | Lagerboringen, positioneringskenmerken, perspassingsdiameters |
| Hoge precisie | ±0,01 mm (±0,0004″) | 2â3à | Pennengaten, afdichtingsoppervlakken, meetkenmerken |
| Ultra precisie | ±0,005 mm (±0,0002″) | 5â10à | Lagerassen, optische montages, kritiek voor de luchtvaart |
De vuistregel voor toleranties: Voordat je ±0,01 mm op een maat schrijft, vraag je af: “Wat gebeurt er als dit kenmerk in plaats daarvan ±0,05 mm is?” Als het antwoord “de montage werkt nog steeds” is, bespaar dan het geld. Een tekening met 20 maten die allemaal een tolerantie van ±0,01 mm hebben, is een tekening die 3× meer kost dan nodig is — en de werkplaats zal dienovereenkomstig offreren.
Oppervlakteafwerkingen: bescherming, uiterlijk en functie
Het verspaningsruwe oppervlak van een CNC gereedschap is doorgaans Ra 1,6–3,2 µm — functioneel voor de meeste interne oppervlakken, maar zichtbaar gemarkeerd met gereedschapsbanen. Voor externe oppervlakken, cosmetische eisen of functionele coatings kies je uit deze standaardopties:
| Afwerking | Proces | Typische Ra | Het beste voor | Relatieve kosten |
|---|---|---|---|---|
| Verspaningsruw | Geen nabewerking | 1.6â3.2 µm | Interne kenmerken, verborgen oppervlakken | $ (gratis) |
| Parelstralen | Stralen met glasparels | 1.0â2.5 µm | Uniform mat cosmetisch oppervlak | $ |
| Anodiseren (Type II) | Elektrolytische oxidelaag | Basis zoals bewerkt | Aluminium — corrosie + kleur (helder, zwart, rood, blauw) | $$ |
| Anodiseren (Type III Hardcoat) | Dikke oxidelaag | Basis zoals bewerkt | Aluminium — slijtvastheid (50–70 HRC oppervlak) | $$$ |
| Poedercoaten | Elektrostatisch + uitharden in oven | N/A | Staal/aluminium — duurzame kleurafwerking | $$ |
| Passiveren | Zuurbehandeling | Basis zoals bewerkt | Roestvrij staal — corrosieherstel na bewerking | $ |
| Chemisch nikkel | Chemische depositie | 0.5â1.0 µm | Staal — uniforme corrosiebescherming, geen diktevariatie | $$ |
Hoe CNC onderdelen worden geprijsd: de offertedecoder
Wanneer een machinefabriek een offerte voor uw onderdeel uitbrengt, halen ze geen getal uit de lucht. De prijs is opgebouwd uit zes componenten. Als u deze begrijpt, kunt u te dure offertes herkennen — en uw ontwerp optimaliseren om de kosten te verlagen.
- Materiaalkosten (10–20% van het totaal): Het ruwe blok of stafmateriaal. Aluminium ~$4–6/kg; 316 RVS ~$8–12/kg; PEEK ~$80–120/kg.
- Programmeertijd (5–10%): CAM-programmering — het creëren van de gereedschapsbanen. Eenmalige kosten die worden afgeschreven over de orderhoeveelheid. Voor 1–5 prototype-onderdelen is dit een aanzienlijk aandeel. Voor 1.000 onderdelen rondt dit af naar nul.
- Insteltijd (10–25%): Het opspannen van het werkstuk, het laden van gereedschappen, het instellen van werkcoördinaten. Elke extra opspanning (het onderdeel omdraaien om een ander vlak te bewerken) verhoogt de instelkosten. Een 3-assig onderdeel met 4 opspanningen kost meer dan een 5-assig onderdeel dat in 1 opspanning wordt bewerkt — ook al is het uurtarief van de 5-assige machine hoger.
- Cyclustijd (30–50%): De daadwerkelijke snijtijd. Bepaald door de bewerkbaarheid van het materiaal, de complexiteit van de kenmerken en de eisen aan de oppervlakteafwerking. Aluminium snijdt 3–5× sneller dan roestvrij staal. Een spiegelafwerking (Ra 0,4 µm) vereist een langzame nabe werkingspass die de cyclustijd kan verdubbelen.
- Nabewerking (5–15%): Ontbramen, reinigen, anodiseren, poedercoaten, passiveren. Elk proces dat plaatsvindt nadat het onderdeel van de machine komt.
- Inspectie en kwaliteit (5–15%): First-article Inspectie, tussentijdse controles, definitieve dimensionale rapporten. Het specificeren van AS9102 (luchtvaart-FAIR) of het vereisen van een CMM-rapport voor elke afmeting verhoogt de kosten, maar vangt fouten op voordat ze uw assemblagelijn bereiken.
Praktijkgeval: Een Amerikaanse startup voor medische apparaten bestelde 50 aluminium behuizingen. Offerte 1: $185 per onderdeel bij een Amerikaanse werkplaats (3 weken). Offerte 2: $62 per onderdeel bij een Chinese leverancier + 78% tarief ($48) + luchtvracht ($5) = $115 landed (4 weken). De besparing van 38% op een order van $5.750 leverde het engineeringteam een extra week ontwikkelingstijd op. Ze begroten het tarief nu vanaf dag één in hun BOM-kosten.
De tariefrealiteit voor de Amerikaanse koper
Als u inkoopt CNC bewerkte onderdelen uit China, dan maken tarieven deel uit van de landed cost — en ze variëren sterk per materiaal. Dit is geen voetnoot. Het is een kostenpost die gelijk kan zijn aan of hoger kan zijn dan de onderdeelprijs zelf.
| Materiaal onderdeel | Sectie 301 | Sectie 232 | Basisrecht | Totaal tarief | Op een onderdeel van $100 |
|---|---|---|---|---|---|
| Aluminium (6061, 7075) | +25% | +50% | +3% | 78% | $178 geleverd |
| Staal (1018, 4140) | +25% | +50% | +3% | 78% | $178 geleverd |
| Roestvrij staal (304, 316) | +25% | +50% | +3% | 78% | $178 geleverd |
| Messing / Koper | +25% | +25% | +3% | 53% | $153 geleverd |
| Kunststof (PEEK, Delrin, Nylon) | +25% | â | +3% | 28% | $128 geleverd |
De belangrijkste variabele voor Amerikaanse kopers: De tarieven van Sectie 232 op metalen onderdelen zijn van toepassing op de volledige waarde van het onderdeel, niet alleen op het ruwe metaalgehalte (per april 2026). Op een aluminium beugel van $100 met $8 aan aluminium bedraagt het 232-tarief $50 — niet $4. Deze structurele wijziging maakt niet-metalen CNC onderdelen (kunststoffen, composieten) aanzienlijk aantrekkelijker voor kostengevoelige toepassingen.
Best voor tariefefficiëntie: Kunststof CNC onderdelen (PEEK, Delrin, nylon) — 28% totaal tarief vs 78% voor metalen. Als kunststof aan uw functionele eisen voldoet, is het landed-cost-voordeel ten opzichte van Amerikaans binnenlands 40–60%.
Vermijd wanneer: Hoogwaardige aluminium onderdelen waarbij het tarief alleen al ($50 op $100) het kostenvoordeel van China tenietdoet. Vergelijk deze met Amerikaanse binnenlandse of Mexicaanse alternatieven.
CNC onderdelen bestellen: de RFQ checklist
Een compleet RFQ pakket elimineert het heen-en-weer dat dagen aan uw levertijd toevoegt. Stuur deze zes items mee met elke CNC bewerkingsaanvraag aanvraag:
- 3D CAD model — STEP (.stp) of IGES (.igs) formaat. Dit is de referentiegeometrie. Voeg alle kenmerken, schroefdraden en oppervlakteafwerking-specificaties toe in de modelannotaties.
- 2D maattekening (PDF) — met getolereerde kritieke afmetingen, gespecificeerde algemene tolerantienorm (ISO 2768-mK of ASME Y14.5), materiaalkwaliteit en eventuele opmerkingen over vezelrichting, platingdikte of speciale vereisten.
- Materiaalspecificatie — legering, toestand (bijv. 6061-T6, niet alleen “aluminium”), en eventuele certificeringsvereisten (materiaalcertificaat, RoHS, DFARS).
- Hoeveelheid en leverschema — prototypehoeveelheid, productiehoeveelheid en of dit een eenmalige bestelling of een terugkerende bestelling is. Leveranciers offreren terugkerende bestellingen agressiever.
- Vereisten voor oppervlakteafwerking — onbewerkt gefreesd, geanodiseerd, poedergecoat, gepassiveerd. Geef de norm op (bijv. MIL-A-8625 Type II voor anodiseren).
- Kwaliteitseisen — inspectienorm (ISO 2768, AQL-niveau), vereisten voor eerste artikel (FAIR volgens AS9102 bij luchtvaart), en eventuele speciale verpakking of etikettering.
Conclusie: CNC-onderdelen zijn een bulkproduct — goede CNC-onderdelen niet
Elke werkplaats met een CNC-frees kan metaal snijden. Het verschil tussen een onderdeel dat past en een onderdeel dat faalt zit in de details: het materiaalcertificaat, de tolerantieopbouw, de specificatie van de oppervlakteafwerking, het inspectierapport. Een goed CNC gefreesd onderdeel begint met een duidelijke tekening en eindigt met een leverancier die deze leest — niet een die aannames doet. Voor Amerikaanse kopers maakt de extra laag van tariefbeheer de leverancierskeuze nog kritischer. De juiste leverancier helpt u bij het navigeren door HS-codes, optimaliseert uw ontwerp voor het materiaal met het laagste tarief dat aan de functionele eisen voldoet, en levert consistente kwaliteit waardoor het tarief van 28–78% het betalen waard is. Want het duurste CNC-onderdeel is niet het onderdeel met het hoogste tarief — het is het onderdeel dat niet werkt wanneer het aankomt.
CNC gefreesde onderdelen nodig? Vraag een offerte aan met gratis DFM-beoordeling
BravoFabs produceert precisie CNC bewerkte onderdelen in aluminium, staal, roestvrij staal, messing, titanium en technische kunststoffen — van 1 prototype tot 10.000 productie-eenheden. Onze eigen faciliteit in Dongguan draait meer dan 50 CNC machines (3/4/5-assige freesmachines + draaibanken + Swiss). Elke offerte bevat een gespecificeerde landed-cost schatting (onderdeel + tarief + vracht), zodat u direct kunt vergelijken met uw binnenlandse leverancier. Eerste prototype-order onder $800 wordt tariefvrij verzonden via de minimis.
🔗 Gerelateerde productiediensten & artikelen
- CNC Bewerkingsdienst — 3/4/5-assig frezen, draaien & Swiss-bewerking, toleranties van ±0,01 mm
- Diensten voor plaatbewerking — lasersnijden, buigen en lassen voor complete assemblages
- Waarom Amerikaanse bedrijven in 2026 onderdelen uit China betrekken — tarieven, de-minimisdrempel, kostenvergelijking en kwaliteitswaarborgen
- Aluminium verspanen: legeringen, snijsnelheden en oppervlakteafwerking — gids — diepgaande analyse van 6061 versus 7075, anodiseren en kostenaanpassingen
- Verspaningstoleranties: standaard versus nauw — wat u echt nodig hebt — wanneer ±0,01 mm het waard is om voor te betalen en wanneer niet
Veelgestelde vragen over verspanen van onderdelen
Wat is precies een verspaand onderdeel?
Het is een component die uit massief metaal of kunststof wordt gesneden — een blok of uitgangsmateriaal — door computergestuurd frezen, draaien, boren of slijpen. Materiaal wordt verwijderd in plaats van gevormd of gegoten, wat verspanen onderscheidt van gieten, stansen of spuitgieten en wat nauwe toleranties en complexe 3D-geometrie mogelijk maakt.
Welke factoren bepalen de prijs van een CNC bewerkt onderdeel?
Zes factoren, in volgorde van impact: materiaal, complexiteit gemeten aan het aantal opspanningen, tolerantie-eisen, oppervlakteafwerking, bestelhoeveelheid en — voor Amerikaanse kopers — tariefclassificatie. Metaalonderdelen van Chinese makelij worden momenteel geconfronteerd met ongeveer 28–78% aan gecombineerde heffingen uit hoofde van Section 301 en Section 232, afhankelijk van het materiaal, dus de landed cost moet worden vergeleken, niet alleen de onderdeelprijs.
Hoeveel kost het aanscherpen van een tolerantie?
Toleranties volgen een duidelijke kostencurve. ±0,1 mm is standaard en goedkoop. ±0,05 mm voegt ongeveer 20% toe. ±0,01 mm vereist meestal een tweede bewerking zoals slijpen en kost twee tot drie keer zoveel. Krappe toleranties moeten alleen op functionele oppervlakken worden toegepast, nooit als een algemene opmerking op de tekening.
Welke materialen komen het meest voor, en waarom?
6061-T6 aluminium is het werkpaard voor ongeveer 80% van de onderdelen dankzij de balans tussen sterkte, bewerkbaarheid, corrosiebestendigheid en kosten. 316 roestvrij staal wordt gespecificeerd voor corrosiebestendigheid, 7075 aluminium waar sterkte belangrijker is dan kosten, en technische kunststoffen zoals PEEK en Delrin voor hoogwaardige of isolerende onderdelen.
Wat moet een complete RFQ bevatten?
Een STEP (.stp) of IGES 3D-model als de hoofdgeometrie, een 2D-tekening met kritieke afmetingen en GD&T, de exacte materiaalkwaliteit, aantallen en staffelkortingen, eisen aan de oppervlakteafwerking, inspectie- en documentatievereisten, de beoogde doorlooptijd en een korte toelichting over hoe het onderdeel wordt gebruikt. Ontbreekt een van deze zaken, dan kost dat doorgaans dagen extra voor de offerte.
Ontdek gerelateerde productiediensten
Precisie CNC milling, turning & 5-axis bewerking.
QC processes, Inspectie tools & CMM verification guide.